Катедра ЛЕОПС > Новини > Новини > „Критично застрашени видове растения на планетата“ – важен пътеводител в българската ботаническа и природозащитна литература

„Критично застрашени видове растения на планетата“ е книга на гл. ас. д-р Борислав Григоров, преподавател в катедра „Ландшафтна екология и опазване на природната среда“. Книга предоставя достъпна информация за критично застрашените видове растения в световен мащаб, включена в Червения списък на IUCN, каквато липсва до настоящия момент в българската ботаническа и природозащитна литература. Тя запълва в голяма степен една празнота в тази насока, не само за целите на университетското образование, но може да се ползва от всички, които имат отношение към опазване на растителното богатство. Представените цветни снимки дават възможност да се опознае онова разнообразие от видове и техните форми, непознато за нашите ширини. Много от ползващите я ще бъдат заинтересовани да погледнат на този проблем с други очи, не само в световен, но и в регионален мащаб, както и да бъдат мотивирани да научат повече за състоянието му и в нашата страна.

Допълнителна информация за изданието можете да получите от автора му д-р Борислав Григоров (b.grigorov@gea.uni-sofia.bg).

Posted By

dimitarzhelev

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *